چگونه یک تیزر تبلیغاتی جذاب برای اینستاگرام بسازیم؟

چگونه یک تیزر تبلیغاتی جذاب برای اینستاگرام بسازیم؟

ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی دنیاست. فیلم های اینستاگرام از ۳ ثانیه شروع و تا ۶۰ ثانیه می تواند ادامه داشته باشد، همچنین این فیلم ها می توانند مستقیما از تلفن همراه شما و یا با انتقال فایل بر روی گوشی شما از یک منبع دیگر آپلود شوند که این مزیت به شما این امکان را می دهد که در ارتقاء محتوای ویدیویی سطوح تبلیغات خود  تلاش کنید.

تیزر آدیداس در اینستاگرام

فیلم ها در اینستاگرام براساس محتوا، در حال سبقت گرفتن از هم در بازدید ها هستند. همانطور که گفته شد شما می توانید نهایت استفاده را از این فیلم ها برای تبلیغات خود استفاده کنید اما نباید این نکته را باید فراموش کنید که موفقیت شما در اینستاگرام هرگز با آپلود یک فیلم ساده اتفاق نمیوفتد.

در این بخش ما نکاتی را که شما باید در ساخت یک تیزر تیلیغاتی برای اینستاگرام باید به انها توجه کنید مانند: نور تصویر، نمایش هدفی که آن را دنبال می کنید و… را به شما خواهیم گفت و در نهایت تعدادی فیلم به عنوان نمونه به نمایش خواهیم گذاشت. اگر می خواهید با یک فیلم تبلیغاتی در اینستاگرام به تمام اهداف روشنی که در سر دارید برسید باید به این بخش دقت ویژه ای داشته باشید.

تعیین اهدف روشن

ساخت و پخش فیلم در اینستاگرام می تواند یک بخش چالش برانگیز در تبلیغات شما باشد، به همین دلیل شما بی دلیل نباید کاری در این مورد انجام دهید و باید هدف خود را از پیش تعیین کنید. برای مثال قبل از پخش فیلم باید بدانید که انگیزه شما از این کار چیست؟ ایا می خواهید طرفداران جدیدی جذب کنید؟ شما طرفداران خود را از قبل دارید و فقط میخواهید آنها را راضی نگهدارید؟ آیا فقط میخواهید تعداد زیادی فیلم در پیج خود داشته باشید؟ و یا… .

تیزر تبلیغاتی اینستاگرام چگونه ساخته می شود

این نکته را فراموش نکنید حسی که ویدیو شما به بیننده منتقل مبکند بستگی به تفکری که شما از ساخت آن ویدیو داشته اید دارد.

بیان داستان در فیلم تبلیغاتی

اگر می خواهید توجهات را به تیزر خود جلب کنید باید تیزری بسازید که ثانیه به ثانیه اش روایتگر موضوعی باشد و مطمئن باشید که از تمام ثانیه ها به صورت مطلوب استفاده کرده اید. برای مدیریت بهتر این نکته، بهتر است در زمان ساخت، تیزر خود را به سه قسمت ابتدایی، وسط و پایانی تقسیم کنید و بدانید که هر بخش را در چه مدت زمانی میخواهید به پایان برسانید.

تیزر تبلیغاتی سالومون برای اینستاگرام

شما از راه های مختلفی می توانید تیزر تبلیغاتی خود را به بازدید بالا برسانید یکی از این راه ها قرار دادن یک صحنه چشمگیر در ابتدای ویدیو است، به طور طبیعی ما هنگام تماشای یک ویدیو اولین چیزی که میبینیم سکانس ابتدایی آن ویدیوست. حال بیایید تصور کنید که شخصی قصد دیدن ویدیو شمارا ندارد اما به صورت اتفاقی به ویدیو شما بر میخورد و با دیدن سکانس ابتدایی نظر خود را عوض میکند و تیزر شما را تا انتها دنبال میکند، پس ابتدای ویدیو خود را باید به چشم یک کِشنده خیلی قوی ببینید که افراد را وادار به دیدن ویدیو تا انتها میکند.

نکته دیگری که نباید آنرا فراموش کنید گذاشتن زیرنویس در ویدیو است زیرا همانطور که می دانید صدای فیلم های اینستاگرام ابتدا بصورت خاموش نمایش داده میشوند و تا زمانی که شما صدای آن را وصل کنید بی صدا میماند. بنابر این قرار دادن زیرنویس در صفحه میتواند بسیار مفید باشد.

نورپردازی در ویدیو

شما اصلا به تجهیزات حرفه ای نیاز ندارید تا تصاویر واضح به نظر برسد. راه های خیلی ساده ای وجود دارد که سوژه های شما با روشنایی خوبی دیده شوند. این شیوه ها بیشتر در فیلم هایی با سوژه ثابت استفاده می شود، زمانی که یک شخص یا یک شـِیء به صورت ثابت و مستقیم در کادر دوربین قرار میگیرد. در این مواقع باید نور طبیعی را پیدا کنید، مثلا اگر محل مورد نظر دارای پنجره است باید تصویر را از روبه رو بگیرید به صورتی که نور در مقابل شما قرار بگیرد. سعی کنید که در زیر لامپ های سقفی به دنبال نور نگردید، معمولا انها نور خوبی در تصویر به شما نمی دهند، سعی کنید با حرکت دادن سوژه خود به دنبال منبع نور دیگری بروید.

نورپردازی در کلیپ برای اینستاگرام
آموزش نورپردازی در تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

اگر که منابع نور خوبی پیدا نکردید مقداری خلاقیت به خرج دهید و خودتان نور مناسب را ایجاد کنید. شما این کار را با استفاده از تخته سفید و یا کاغذ به عنوان بازتابنده نرم نور میتوانید انجام دهید، همچنین با استفاده از پلاستیک های سفید و یا مشکی می توانید از ورود نور های اضافی در کادر جلوگیری کنید.

آغاز تصویربرداری فیلم تبلیغاتی

اولین قدم در ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام انتخاب دوربین مناسب است. ما توصیه میکنیم که از دوربین تلفن همراه خود استفاده کنید (سعی کنید که از خود دوربین اینستاگرام به دلیل نداشتن خیلی از قابلیت های تصویربرداری استفاده نکنید) و دوربین های DSLR را به آنها ترجیح ندهید. بعد از انتخاب دوربین قدم بعدی تصویربرداری است. در اینجا نکاتی را برای گرفتن تصاویر بهتر به شما خواهیم گفت:

دوربین خود را به صورت افقی بگیرید و اطمینان حاصل کنید که کل نما ها در چهارچوب مشخات پخش فیلم در اینستاگرام قرار خواهد گرفت.

نمای را بر روی موضوع خود متمرکز کنید، شما می توانید با ضربه زدن (تاچ کردن) بر روی صفحه گوشی بر روی موضوعی که می خواهید فوکوس کنید. به طور مثال اگر که می خواهید صورت شخصی را در فیلم به عنوان چهره اصلی نشان دهید بر روی چهره اش ضربه بزنید تا فوکوس انجام شود و اگر هم خواستید آن را از کانون توجه بیرون بیاورید سمت چپ و یا راست سوژه خود ضربه بزنید.

فیلمبرداری تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام
چگونه یک تیزر تبلیغاتی اینستاگرام را فیلمبرداری کنیم

نگه داشتن دوربین به صورت مداوم بر روی دست به استثنای ساخت یک فیلم ترسناک به شما تصویر خوبی نمیدهد. برای اینکه تصویر خوبی داشته باشید آرنج خود را بر روی یک سطح صاف قرار دهید، برای تصاویری هم  که از نمای پایین می خواهید بگیرید می توانید آرنجتان را بر روی زانو خود قرار دهید. همچنین اگر از دوربین های DSLR استفاده میکنید آن را بر روی سه پایه قرار دهید.

زمان پخش کل تیزر تبلیغاتی شما در اینستاگرام یک دقیقه طول میکشد پس باید تمامی صحنه هایی که می خواهید در تیزر استفاده کنید با یکدیگر مرتبط باشند و به تبلیغات شما کمک کنند در غیر اینصورت خود شما متضرر خواهید شد. قبل از ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرامی، خود سعی کنید تیزر های محبوب اینستاگرام را تماشا کنید تا الگوی خوبی داشته باشید.

انتخاب محتوا

انتخاب محتوا بعد از در نظر گرفتن تصویر برند شما، زیبا شناسی محصولات و داستان هایی که می خواهید در تیزر تبلیغاتی اینستاگرام خود نشان دهید صورت میگیرد. شما بعد از در نظر گرفتن این موارد باید چگونگی ساخت این ویدیو را انتخاب کنید. شما برای داشتن یک تیزر تبلیغاتی درجه یک باید ایده ای داشته باشید که بتوانید تمامی این موارد را بدون اینکه بیننده را دل زده کند درونش جای دهید که این اتفاق اصطلاحا احتیاج به یک جرقه در ذهن شما دارد.

در بخش زیر چند محتوای ویدیویی برای نمونه وجود دارد. شما آنها را بررسی کنید و ببینید که کدام یک برای رسیدن به اهداف بازاریابی کمک بیشتری می کند و ارتباط بهتری با آن برقرار میکنید؟

ویژگی های محصول

طرفداران خود را نشان دهید که از محصولات شما استفاده میکنند و بگویید که چرا محصولتان  منحصر به فرد است.

بهترین حالت منتشر کردن تیزرها بصورت هفتگی است. زیرا در این فاصله زمان این اجازه را به همه ی فالورهای شما می دهد که تیزر تبلیغاتی شما را تماشا کنند و یا برای دوستان خود ارسال کنند.

استفاده مستقیم از محصولات

همانطور که گفته شد ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام یکی از بهترین راه ها برای دیده شدن محصول شماست پس باید نهایت استفاده را از آن ببرید و کارایی محصول خود را نشان دهید. به طور مثال اگر محصول شما یک مایع ظرفشویی است نباید در تیزر خود آن را فقط درون قفسه یک فروشگاه نشان دهید و توضیحات خود را ارائه کنید بلکه باید شستن یک ظرف با آن مایع ظرفشویی را به تصویر بکشید تا فردی که بیننده این تیزر است متوجه قدرت پاکیزگی مایع بشود.

در هنگام تعیین موضوع تیزر توجه به خواسته و انتظارات مخاطبان در مورد آن محصول بسیار مهم است شما باید این خواسته ها را شناسایی کنید و این حس را در تیزر تبلیغاتی خود باید بگنجانید که آنها با استفاده از این محصول به خواسته های خود می رسند.

پیش نمایش زیرکانه

اگر محصول جدیدی که حتی مشابه آن هم در بازار تا به حال نبوده را می خواهید معرفی کنید باید دو تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام آماده کنید. تیزر اول نباید محصول را معرفی کند بلکه فقط باید خبر ساخته شدن محصول را بدهد و بگوید چنین محصولی در حال ساخت است، این تیزر تبلیغاتی وظیفه همراه کردن مردم و دادن هیجان و شور و اشتیاق به انها برای ورود چنین محصولی به بازار را برعهده دارد. بعد از گذشت مدت کوتاهی شما باید حس کنجکاوی مردم را برطرف کنید و تیزر دوم را که به معرفی کامل محصول می پردازد و خبر ورودش  به بازار را می دهد به اشتراک بگذارید.

پشت صحنه

شما با به اشتراک گذاشتن یک سری از اتفاقاتی که تقریبا شخصی و محرمانه است و همچنین مراحل ساخت محصول از ابتدا تا انتها که اصطلاحا به آنها پشت صحنه کار می گویند می توانید ارتباط صمیمانه خوبی با طرفداران خود برقرار کنید و ارزش نام تجاری خود را بالا ببرید.

ساخت پشت صحنه از تیزر تبلیغاتی

از این تم ها برای پشت صحنه خود استفاده کنید:

  •  توری در دفتر، استودیو، کارخانه و یا انبار خود برگزار کنید تا طرفدارانتان متوجه چگونگی تولید محصول بشوند
  •  کارکنان و مدیران خود را به طرفدارانتان معرفی کنید
  • کارکنان خود را نشان دهید که در بخشی در حال بهبود کیفیت محصول و یا ساخت محصول جدید هستند
  •  یک روز از زندگی طرفداران خود را نشان دهید که در مقام یک کارمند در دفتر و یا کارخانه شما ظاهر میشوند

آموزش ها

با تولید یک تیزر تبلیغاتی به طرفداران و فالوورهای خود راه های خرید محصول خود را آموزش دهید. سعی کنید هیچ وقت خلاقیت را در کارتان فراموش نکنید، شما با خلاقیت می توانید راه های سرگرم کننده ای برای فروش محصول خود پیدا کنید و طرفداران بیشتری جذب کنید.

تیزر های سریالی

گاها شما میتوانید تیزرهای تبلیغاتی درست کنید که زمان انها بیش از ۶۰ ثانیه است در این صورت شما میتوانید آن تیزر را به چند بخش ۶۰ ثانیه ای تقسیم کنید و به طور مثال روزی یک بخش از ان را به نمایش بگذارید. این عمل شما باعث می شود تا تیزر شما در دراز مدت به دلیل دیدن چند باره در ذهن افراد باقی بماند.

ساخت کلیپ برای اینستاگرام بصورت سریالی
ساخت سریالی تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام

ساخت کلیپ بصورت Loop (تکرار شونده)

اینستاگرام نیز مانند نرم افزار Vine است، و قابلیت ساخت این نوع کلیپ های کوتاه را دارد. فیلم های لوپ این ویژگی را دارند که پس از پایان، فیلم مجدد از اول پخش می شوند. شما نیز باید از فیلم های لوپ برای نمایش یک محصول سرگرم کننده و جذاب استفاده کنید.

ساخت کلیپ با تکنیک استاپ موشن

یکی از راه های جذاب کردن تیزرهای اینستاگرامی کُند کردن و یا سرعت دادن به فیلم است که از طریق اپلیکیشن و برنامه های مختلف مانند Stop Motion Studio و برای اندروید Picpac Stop Motion & Timelapse انجام می شود. برای کند کردن ابتدا دوربین خود را بر روی عکس برداری با سرعت بالا تنظیم کنید، سپس عکس های گرفته  شده را به برنامه ویرایشگر خود انتقال دهید و از طریق این برنامه فیلم خود را به صورت صحنه ی آهسته در بیاورید.

برای سرعت بخشیدن به فیلم هم کاربران آیفون می توانند با گذاشتن تنظیمات دوربین خود بر روی حالت Time Lapse مستقیما تصویر خود را بگیرند. اما کاربران Android ابتدا باید برنامه Time Lapse و یا Lapse It را دانلود و بر روی تلفن خود نصب کنند و سپس تصویر خود را ضبط کنند.

ساخت ویدیو بصورت تایم لپس

این سبک از فیلم مدت زمان زیادی از فیلمبرداری را به یک فیلم با مدت زمان بسیار کمتر تبدیل می کند. توصیه میکنیم که ابتدا تنظیمات فوکوس و نوردهی اتوماتیک را قفل کنید و دوربین را حد الامکان بر روی سه پایه قرار دهید. و اگر از دوربین تلفن همراه میخواهید استفاده کنید آنرا بر روی حالت هواپیما قرار دهید تا از توقف های احتمالی که در طول فیلمبرداری ممکن است پیش بیاید جلو گیری کنید.

نرم افزار ساخت تایملپس برای اینستاگرام

فیلمبرداری بصورت هایپرلپس Hyper Lapse

این فیلم ها به سه دلیل طرفداران زیادی دارند:

  • این قابلیت را دارند که فیلم های چند دقیقه ای را به فیلمی یک دقیقه ای در اینستاگرام تبدیل کنند
  • استفاده از این برنامه باعث می شود که فیلم شما به شدت جذاب شود و به همین دلیل مخاطبان زیادی را در اینستاگرام به دنبال خود خواهد کشاند
  • در این نوع فیلم به صورت طبیعی بسیاری از لرزش های دست شما حذف میشود و به چشم نمی آیند و دیگر نگرانی در این باره نخواهید داشت

نکات نهایی:

همانطور که میبینید شما می توانید با ساخت تیزر های اینستاگرامی و پخش آن در فضای مجازی تبلیغات خوب و قابل توجهی برای خود راه بیندازید. فقط نکته قابل توجه این است که ساخت تیزر ها را خیلی باید جدی بگیرید مخصوصا محتوای تیزرها، حتی اگر قرار باشد ساعت ها و روز ها بر روی آن فکر کنید زیرا یک تیزر تبلیغاتی با کیفیت بالا مفید تر از چند تیزر تبلیغاتی بی کیفیت است. و نکته اخر این که در زمان پخش تیزرهای تبلیغاتی اینستاگرامی خود توجه ویژه ای داشته باشید و آن را مهم بشمارید.

 

 

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی