راه های افزایش بازدید غرفه نمایشگاه با فیلم تبلیغاتی

راه های افزایش بازدید غرفه نمایشگاه با ساخت فیلم تبلیغاتی

تصور کنید که شما در حال راه اندازی غرفه خود در بزرگترین نمایشگاه صنعتی هستید. ساخت تیزر یا یک فیلم تبلیغاتی حرفه ای به شما کمک می کند تا در میان چند صد نفر که از شرکت های مختلف آمده اند و مانند شما آماده ارائه خدمات خود هستند قد علم کنید و به دیگران بگویید شما بهترین شخص برای همکاری هستید.

اما فکر کنید که طرح شما با ۳۵۰ غرفه دار دیگر قبول شده و همگی خوب هستید، حالا چگونه میخواهید در این رقابت ایستادگی کنید و کسب و کار واقعی را به غرفه خود بکشانید؟

صد در صد ایجاد تجربه کافی در همان ابتدای کار بسیار دشوار است و در عین حال هم شما دوست دارید برای شروع هرچه بهتر کارتان در همان ابتدا با شرکت های بزرگ کار کنید که کار کردن با آنها نیازمند تجربه کافیست. حال تصور کنید که همه شرکت ها یک نفر را برای همکاری میخواهند انتخاب کنند، در اینجا ما هشت راه به شما نشان می دهیم که آن یک نفر شما باشید.

قبل نمایشگاه

در قسمت پایین ما سه نوع ویدیو را توضیح میدهیم که شما باید این سه ویدیو تبلیغاتی را درست کنید و تقریبا چهار هفته قبل از رویداد (شروع نمایشگاه) به اشتراک بگذارید. همه شرکت ها مطمئنا بخشی از وقت خود را برای تحقیقات در فضای مجازی مانند اینستاگرام و یوتیوب صرف میکنند. شما باید بسته به شرایط آن نمایشگاه این فیلم ها را بسازید و در صفحه نمایشگاه به اشتراک بگذارید، شما همچنین میتوانید فیلم های تبلیغاتی خود را در صفحات شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و یا به ایمیل شرکت های مدنظر ارسال کنید.

 

۱- ساخت فیلم های ارزشمند

شما در این فیلم ها باید تمامی اختلافاتی که شرکت های دیگر با شما در کیفیت کار و تبلیغات راه انداخته اند را جبران کنید. در این ویدیو شما باید تمامی مزایای شرکت و کار خودتان را بیان کنید و اینکه در این فیلم باید به دیگران توضیح بدهید و بگویید که چقدر خوب و عالی هستید.

همچنین باید خیلی متفکرانه آن را را بسازید که این قسمت مهم ترین بخش ساخت فیلم تبلیغاتی است. این فیلم باید به شدت متفکرانه باشد طوری که شرکت های مختلف را به فکر بر کار شما وادار کند و سطحی از آن نگذرند، باید در ساخت فیلم برای نمایشگاه خود از تاکتیک های متفاوت استفاده کنید مانند:

  • چگونه بیشترین استفاده را از نمایشگاه امسال داشته باشیم
  • راهنمای شخصی در نمایشگاه برای بهبود خدمات و دادن اطلاعات
  • بیان چند نکته برای شرکت در کنفرانس امسال

نکته کلیدی اینجاست که شما بتوانید به خوبی فیلم خودتان را به اشتراک بگذارید و هیچ چیز را برای اشتراک از قلم نیندازید حتی ایمیل کردن برای تمامی افراد مرتبط.

۲- شما و فیلم ها

راه های افزایش بازدید غرفه نمایشگاه با فیلم تبلیغاتی

قرار دادن کارکنان غرفه خود در فیلم ها، شما اگر در حین رویداد شروع به ساخت فیلم تبلیغاتی کردید، این نکته را فراموش نکنید که حتما افرادی از اعضای غرفه شما در فیلم حضور داشته باشند تا همه گان آنها را ببینند تا بصورت نسبی شناخته شده باشند. و همچنین باید همان افراد غرفه شما با لباس های طراحی شده غرفه و با اسم و لوگو بر روی لباس در نمایشگاه و در بین جمعیت مشغول راه رفتن و دور زدن باشند زیرا این دیده شدن هم در بین جمعیت هم در فیلم ها باعث ایجاد شهرت می شود، وجه مثبتی که این کار دارد این است که دیگران شما را  به عنوان مدیر شرکت حداقل یک بار دیده اند و این باعث ایجاد احترام می شود و در نهایت سبب می شود که شما را با احترام و دقت بیشتری نسبت به دیگر غرفه داران ببینند و بررسی کنند.

در اینجا نکاتی را ارائه میدهیم که باید در ساخت این ویدیو تبلیغاتی از آنها استفاده کنید:

  • شما باید در این فیلم حتی برای لحظاتی حضور داشته باشید و به معرفی محصول نمایشگاهی خود بپردازید، دقت کنید که معرفی نه خیلی سریع باشد و نه خیلی آهسته
  • در فیلم یا باید با شما مصاحبه شود و یا اینکه خود شما مصاحبه کننده باشید و از شرکت کنندگان در نمایشگاه مصاحبه بگیرید و نظراتشان را درباره غرفه خودتان بپرسید
  • شما همچنین میتوانید به مکان هایی که در آنجا کار انجام داده اید بروید و تصویر بگیرید و روی آن از کار خود صحبت کنید و توضیحات خودتان رو ارائه بدهید

۳- جایزه و فیلم تبلیغاتی

شما همیشه باید سعی کنید که یک گام جلو تر از بقیه حرکت کنید و برای این کار باید متفاوت از سایرین باشید و کارهای جالب و متفاوت انجام دهید، یکی از این کارهای متفاوت گذاشتن جایزه برای افراد است. شما با قرار دادن جایزه های نفیس همانند یک تلفن همراه یا یک تبلت میتوانید توجهات را به سمت خود جلب کنید. از مهم ترین کارهایی که باید در این بخش انجام دهید این است که مسابقاتی را مرتبط با کار خود طراحی کنید و با پخش یک فیلم که درباره محصولتان است و لوگو و نام شرکت بر روی آن خورده، در توییتر، فیس بوک و بقیه شبکه های اجتماعی که باعث تعامل و اشتراک گذاری بیشتر می شود میتوانید نام شرکت خود را بر سر زبانها بیندازید. شما با اعلام اینکه هر روز قرعه کشی و اهدا جوایز در خود غرفه اهدا می شود و برنده نیز باید در نمایشگاه و بخش غرفه شما حضور داشته باشد میتوانید شاهد سیل عظیمی از جمعیت در غرفه خود باشید که این شرایط باعث دیده شدن بیش از حد غرفه شما در نمایشگاه میشود.

حین برگزاری نمایشگاه

تهیه فیلم تبلیغاتی زمانی که مشغول معرفی محصول خود به دیگران در غرفه هستید نیز میتواند کمک خوبی به تبلیغات شما بکند. شما میتوانید زمانی که مشغول دادن توضیحات به شرکت های معروف و بزرگ هستید فیلم تهیه کنید و به صورت مستقیم یا غیره مستقیم این فیلم را برای شرکت های کوچک تر به نمایش بگذارید که خود این کار یک نوع تبلیغ برای شماست. یک ویژگی دیگری که تهیه فیلم، چه فیلم هایی که در زمان توضیح محصول برای دیگران و چه فیلم هایی که در تمام طول نمایشگاه گرفته اید دارد، این است که همین فیلم ها میتواند تبلیغاتی در سال جاری برای شما باشد.

۴- یک شبکه غیر رسمی باشید

سعی کنید از خبرنگاران و یا روزنامه نگاران استفاده کنید و به طریقی آنها را به غرفه خود بکشانید زیرا خود انها میتوانند تبلیغاتی برای شما باشند بدون آنکه حتی هزینه ای پرداخت کنید. اگر موفق به جذب خبرنگاران به غرفه خود شوید مطمئن باشید که قدم بزرگی در تبلیغات غرفه خود در آن نمایشگاه برداشته اید. شما خودتان نیز میتوانید کاری مانند خبرنگاران انجام دهید و در همان نمایشگاه از مردم سوالاتی بپرسید که بتواند به پیشرفت شما کمک کنید، مثلا از هر شخص سه سوال بپرسید:

  • کدام غرفه امثال در نمایشگاه نظر شما را به خود جلب کرده است؟
  • دیدگاه شما نسبت به کیفیت نمایشگاه امسال چیست؟
  • به نظر شما نقطه ضعف غرفه ما در نمایشگاه امسال چیست؟

شما باید با دو سوال اول متوجه علافه افراد نسبت به نمایشگاه شوید و پس از سوال سوم اگر دیدید که افراد نظر مثبتی نسبت به غرفه شما دارند باید آنها را به سمت خود جذب کنید.

شما پس از آنکه فیلمی را با این محتوا ساختید باید تمام تمرکزتان را بر روی پخش فیلم در یوتیوب و شبکه های اجتماعی دیگر بگذارید. فراموش نکنید که هرچقدر که ساخت یک فیلم تبلیغاتی خوب اهمیت دارد پخش آن فیلم دو یا سه برابر دارای اهمیت است

۵- مشتریان

راه های افزایش بازدید غرفه نمایشگاه با فیلم تبلیغاتی

همانطور که در بالا ذکر شد شما میخواهید که نام برند تجاری تان را بر سر زبان ها بیاورید و به شهرتش برسانید. در این قسمت ما میخواهیم با استفاده از مشتریان شما راهکار هایی را ارائه دهیم که شما به هدفتان برسید. قطعا شما مشتریان بزرگی را با انجام راهکار هایی که تا کنون گفته شده به غرفه خود جذب خواهید کرد، زمانی که مشتریان بزرگ وارد غرفه شما می شوند حتی به صورت اتفاقی و یا برای بازدید کار، تبلیغاتی شما شروع می شود و باید عکس و فیلم هایی از آنها در غرفه تان تهیه کنید تا بتوانید با تصاویر آنها در شبکه های اجتماعی و سایت ها از جمله یوتیوب، مشتریان بزرگ دیگری را به غرفه خود بکشانید.

بعد از نمایشگاه

فراموش نکنید که شما قبل از شروع نمایشگاه مردم را بر روی آب آورده اید و سوار بر کشتی کردید و نکته مهم اینجاست که این به تنهایی کافی نیست و شما باید این کشتی را به حرکت دربیاورید تا همه راضی باشند و حرکت کشتی هم چیزی نیست جز ادامه دادن تبلیغات در زمان نمایشگاه و ابزار های موجود در طول برگزاری نمایشگاه.

شما علاوه بر تیم فروش خود باید تیمی برای پیگیری های پس از همکاری تان با شرکت ها داشته باشید و از نظرات آنها بعد از خرید محصول و استفاده از آن جویا باشید، به زبان ساده تر، از محصول خود پشتیبانی کنید زیرا این کار بر محبوبیت برند شما می افزاید.

۶- فیلم نهایی

شما در انتها و پس از آنکه زمان برگزاری نمایشگاه به پایان رسید باید خلاصه ای از کار خود را در قالب یک ویدیو در سایت و رسانه های خود به نمایش بگذارید. این فیلم باید عملکرد شما را پیش از آغاز نمایشگاه تا پایان نمایشگاه نشان دهد و این موضوع باید در فیلم نمایش داده بشود که شما در همه جا حضور داشته اید و تمام تلاش خود را کرده اید که بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهید.

راه های افزایش بازدید غرفه نمایشگاه با فیلم تبلیغاتی

۷- بررسی نتایج / بهترین نتیجه

تمامی فیلم ها و مصاحبه هایی که در طول نمایشگاه گرفته اید به همراه ایمیل ها و کامنت هایی که برای شما ارسال شده را بررسی کنید و به بهبود نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف خود بپردازید تا در سال جاری و یا نمایشگاه سال آینده بهترین عملکرد را داشته باشید.

۸- عملکرد خود را با مسئولین نمایشگاه به اشتراک بگذارید

آخرین کاری که شما باید انجام دهید این است که عملکردتان در طول این نمایشگاه را به مسئولین نمایشگاه به صورت متن و یا در صورت لزوم به صورت فیلم به اشتراک بگذارید تا آنها در سایت خود قرار دهند. شک نکنید که همه نمایشگاه ها، مانند غرفه ها گزارش کاری را از خود در پایان هر دوره نمایشگاه در سایت خود قرار می دهند. این نکته را نباید فراموش کنید که سایت خود نمایشگاه نیز بازدید کنندگان زیادی دارد، پس تمام تلاش خود را بکنید که مسئولین فیلم شما را در سایت خود به عنوان یکی از غرفه های برتر در سایت قرار دهند. فیلمی که شما ادیت میکنید باید ظرافت خاصی داشته باشد و تعریف و تمجید هایی که مشتریان نسبت به غرفه شما داشتند و همچنین حضور شرکت ها و مشتریان بزرگ در غرفه شما باید به صورت ویژه نمایش داده شود.

 

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی