معرفی مانیتور قابل حمل برای دوربین

معرفی مانیتور های قابل حمل Ninja Flame و Shogun Flame

شاید برای شما اتفاق افتاده که درحال ساخت یک تیزر تبلیغاتی یا فیلم کوتاه باشید، و بعد از فیلمبرداری هنگام مشاهده فوتیج ها به نکاتی مانند نور کم، نویز، خطا در قاب بسته شده و… بر بخورید. همه این مشکلات اول بخاطر نداشتن بک مانیتور قابل حمل برای دوربین و یک رکوردر تصویر است. یک مانیتور دوربین به شما کمک می کند تا جزئیات بیشتری را در نمایی که در حال تصویربرداری هستید مشاهده کنید.

نکته مفید دیگری که مانیتور قابل حمل برای دوربین دارد قابلیت رکورد فیلم ها بدون افت کیفیت است. نکته ای که به هنگام تدوین یک تیزر تبلیغاتی و یا اصلاح رنگ فیلم، بیشمار به آن بر می خورید. البته همه مانتیور های پرتابل قابلیت رکورد فیلم را ندارند. ما در این مطلب قصد یک مدل از این مانیتور های پرتابل را داریم که قابلیت رکورد فیلم را داراست.

معرفی مانیتور پرتابل برای دوربین

مقایسه مانتیور های قابل حمل Atmos

در حالی که ممکن است دو مانیتور Atomos Shogun Flame و Ninja Flame توسط مدل جدیدتر و قدرتمندتر Shogun Inferno به کنار رانده شده باشند، اما همچنان ارزش در نظر گرفتن را دارند.

سطح پایین ترین مانیتور از سری Flame، مدل Ninja Flame است که بیشتر برای استفاده با دوربین هایی که خروجی HDMI دارند مانند دوربین های بدون آینه ای مثل Sony A7 و Panasonic GH4/5 یا دوربین های فیلمبرداری کوچک مانند Panasonic DVX200 مناسب است.

از نکات مهمی که مانیتور های پرتابل باید داشته باشند تعداد ورودی و خروجی های آن است. این درگاه های را می توان به HDMI, SDI, Headphone اشاره کرد اکثر مانیتور های پرتابل درگاه HDMI را دارا هستند.

معرفی مانیتور پرتابل برای دوربین
محتویات داخل جعبه مانتیور شوگان

یک رده بالاتر از Ninja Flame، مدل Shogun Flame است که می توان آن را با گوشه های زرد رنگ (برخلاف گوشه های قرمز رنگ مدل Ninja Flame) شناسایی کرد. مانند رسم همیشگی تولیدات Atomos، مدل Shogun Flame دارای ورودی SDI است که با دوربین های فیلمبرداری حرفه ای تر سازگار می باشد. برای مثال می توان از دوربین های سری FS شرکت سونی نام برد. در این مورد، ورودی SDI نمونه ۱۲G است که توانایی دریافت سیگنال های ۴K با یک لینک را داراست. در مورد صدا نیز پیشرفتی وجود داشته و یک اتصال LEMO برای ورودی XLR نیز اضافه شده است.

معرفی مانیتور پرتابل برای دوربین

کیفیت ضبط فیلم با مانیتور قابل حمل

تمام مدل ها با فرمت ProRes یا DNx ضبط می کنند در نتیجه از نظر کیفیت ضبط چیزی کم نمی شود. همان پنل LCD FRC با قابلیت HDR 10-bit که روی Shogun Inferno وجود دارد روی این دو مدل نیز دیده می شود. پس تحت نظر گرفتن ویدئوهای log می تواند بدون مشکل انجام شود. هر مانیتور به همراه تعدادی لوازم جانبی در جعبه در کنار یک کیس سخت به دست شما می رسد. احتمالاً بهترین دلیل برای در نظر گرفتن سری Flame این است که هر دو مدل قیمتی بسیار پایین تر از Shogun Inferno دارند، پس اگر نیازی به چهار ورودی ۳G-SDI یا ضبط ۴K با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه ندارید، سری Flame انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی