تیزر تبلیغاتی پلی استیشن 5

اولین تیزر تبلیغاتی پلی استیشن ۵ – PlayStation 5 منتشر شد

سونی کنسول بازی PlayStation 5 را در سال ۲۰۲۰ عرضه می‌کند. چند ماه مانده به معرفی رسمی، اولین ویدیو و فیلم تیزر تبلیغاتی پلی استیشن ۵ منتشر شد.

قبل از پلی استیشن ۵، شماره ۴ کنسول بازی اختصاصی شرکت سونی انتهای سال ۲۰۱۳ رونمایی شد. با گذشت شش سال، زمان رونمایی محصول جدید رسید. اگرچه تیزر تبلیغاتی پلی استیشن ۵ منتشر شده و اطلاعات بسیاری زیادی درباره خود کنسول، لوازم جانبی آن و مخصوصا بازی‌هایش به دست آورده‌ایم، اما تا عرضه محصول به بازار باید تا مهر یا آبان ۱۳۹۹ منتظر بمانیم. به لطف ساخت تیزر تبلیغاتی کنسول اطلاعات زیادی به دست آوردیم.

عرضه دو نسخه برای PlayStation 5

در طراحی بدنه نسل قبلی گجت مخصوص بازی Sony رنگ قالب مشکی بود، اما بر اساس آن چه از تیزر تبلیغاتی PlayStation 5 پی برده‌ایم، در این محصول رنگ قالب در بدنه سفید محسوب می‌شود. کنسول جدید دارای دو نسخه است؛ نسخه‌ عادی پلی استیشن ۵ دارای حافظه داخلی از نوع SSD است و ضخامت و ابعاد بزرگتری دارد. در دومین ورژن با نام دیجیتال ادیشن، درایو حذف شده و قیمت محصول به واسطه آن کاهش یافته است. البته سونی مدعی استفاده از یک حافظه SSD سفارشی و بسیار پرسرعت در PlayStation 5 است، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم نسخه عادی و البته گرانتر را تهیه کنید.

تیزر تبلیغاتی پلی استیشن 5

هنوز به صورت رسمی درباره قیمت محصول خبری در دسترس نیست، اما بر اساس اطلاعات فاش شده از وب سایت آمازون در فرانسه، قیمت نسخه عادی و دیجیتال ادیشن به ترتیب ۵۰۰ و ۴۰۰ دلار خواهد بود. گفتنی است همزمان با سونی، شرکت مایکروسافت نیز کنسول‌های جدید خود یعنی ایکس باکس سری ایکس را انتهای سال میلادی جاری عرضه خواهد کرد. قیمت آن‌ها برابر یا پایین‌تر از دو ورژن پلی استیشن ۵ است.

قامت ایستاده پلی استیشن ۵ در تیزر تبلیغاتی

شبیه به رقیب جدید ساخت دست مایکروسافت، دستگاه بازی جدید سونی نیز به منظور قرارگیری به صورت عمودی طراحی شده است، اما انتظار داریم بتوان آن را به صورت افقی نیز قرار داد. درگاه‌های یو اس بی در قسمت مقابل قرار گرفته و فن خنک‌کننده در بخش بالایی دیده می‌شود. یکی از نکات بسیار مهم درباره کنسول جدید، عرضه لوازم جانبی متعدد برای آن به شمار می‌رود.

لوازم جانبی پلی استیشن ۵

پایه‌ شارژ برای کنترلرهای دوال سنس یکی از آن‌ها است. این یک استند بوده و به کاربر اجازه می‌دهد دو دسته بازی را به صورت همزمان شارژ کند. این گجت جدید نیست و پیشتر، محصولی شبیه به آن برای پلی استیشن ۴ نیز عرضه شده بود. یک پورت یو اس بی C زیر کنترلرهای کنسول قرار گرفته و به طور مستقیم، از طریق آن‌ها به استند متصل می‌شوند. حین عدم اجرای بازی، پیشنهاد می‌کنیم دسته‌ها را هر جایی رها نکرده و برای جلوگیری از گم شدن، آسیب دیدن و مخصوصا ایجاد دکوراسیون، روی پایه‌های مخصوصشان قرار بدهید!

دسته بازی پلی استیشن

دومین گجت جانبی که در یک تیزر تبلیغاتی پلی استیشن ۵ دیده شد، هدستی مخصوص بود. هدست وایرلس Pulse 3D با هدف ارائه تجربه‌ای عمیق از نظر افکت‌های صوتی حین اجرای بازی، توسعه پیدا کرد. در مقایسه با هدست مخصوص کنسول قبلی، یک بند در نظر گرفته شده که به قرارگیری محکم گجت روی سر کمک می‌کند.

هدست پلی استیشن 5

سومین محصول جانبی، یک دوربین به شمار می‌رود. کاربردش به طور دقیق مشخص نیست، اما می‌توان برای استریم کردن بازی‌ها یا برقراری تماس تصویری بعد از اتصال کنسول به اینترنت از آن بهره برد. انتظار داریم در تیزر تبلیغاتی بعدی پلی استیشن ۵ به این موارد بیشتر اشاره شود.

دوربین پلی استیشن 5

در نهایت به یک ریموت کنترلر می‌رسیم. نام آن مدیا ریموت بوده و متاسفانه همانند دوربین، کاربرد آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. از روی نام گجت می‌توان کاربردش را کنترل پخش انواع مدیا روی پلی استیشن ۵ پیش‌بینی کرد.

کنترلر پلی استیشن 5

منبع: youtube

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی