تبلیغات ویدیویی در اینستاگرام

نحوه استفاده از تبلیغات ویدیویی در اینستاگرام برای رشد کسب‌ و‌ کار

امروزه شرکت ها و افراد گزینه های زیادی برای شروع دیجیتال مارکتینگ خود و تبلیغات در اختیار دارند، اما تعداد اندکی از آنها سراغ تبلیغات ویدیویی در اینستاگرام می روند. ببینیم آیا این تعداد اندک موفق هستند یا خیر.

بیش از ۲ میلیون کاربر اینستاگرام، زمان خود را صرف ۱ میلیارد کاربر در اینستاگرام برای تبلیغات می کنند، این درحالی است که ۸۰% تماشای ویدیو در اینستاگرام افزایش داشته است.

در این مطلب شما در مورد چگونگی انتخاب یک ویدیوی تبلیغاتی مناسب در اینستاگرام اطلاع پیدا خواهید کرد که بر اساس اهداف کمپین های تبلیغاتی شما می‌توانید کاربرد داشته باشد.

آیا آماده اید که تبلیغات ویدیویی اینستاگرام خود را به یک سطح بالاتر ارتقا دهید؟

در این قسمت با فرمت های موجود و نحوه استفاده از آن ها آشنا خواهید شد.

۱-تبلیغات ویدیویی In-Feed

ظاهر تبلیغات ویدیویی در اینستاگرام بسیار اهمیت دارند، با رعایت استاندارد ها یکپارچگی خاصی به صفحه خود منتقل خواهید کرد و مخاطبان ارتباط بیشتری با شما برقرار خواهند کرد.

از آنجا که پست های اینستاگرام شما قسمتی است که مخاطبان بیشتری آن قسمت را مرور می‌کنند، دیگر خیلی به صفحات وب سایت شما مانند قبل رجوع نمی کنند و سعی می کنند به همان صفحه اینستاگرام بسنده کنند. تبلیغات ویدیویی in-feed در اینستاگرام مکانی ایده آل برای معرفی نام تجاری خود است.

منظور از تبلیغات in-feed قابلیتی است که اپلیکیشن غیر از امکان انتشار پست های ثابتی که به شما می دهد، قسمتی را در اختیار شما می گذارد تا محتوای دیگری با شرایط خاصی را منتشر کنید، مانند قابلیت استوری در اینستاگرام.

درحال حاضر قابلیت استوری اینستاگرام تبدیل به یک استراتژی برای تبلیغ شرکت ها و محصولات شده است.

نحوه استفاده از قابلیت in-feed اینستاگرام برای تبلیغات ویدیویی

فیلم و کلیپ هایی که برای اینستاگرام تولید می کنید نباید بیش از حد، تبلیغاتی باشند.

برای افزایش تعامل، در ساخت فیلم تبلیغاتی اینستاگرام از محتوایی استفاده کنید که بلافاصله توجه مخاطب را جلب کند و ارزش محصول یا محتوا را بالا ببرد، جای اینکه تاکید بیشتری روی خرید آن برای مخاطب داشته باشید.

اندازه و مشخصات ویدیو برای اینستاگرام:

 • Vertical Video
 • Resolution: 600 x 750;
 • Aspect ratio: 4:5;
 • Max size & length: 4 GB/60 seconds
 • Landscape Video
 • Resolution: 600 x 315;
 • Aspect ratio: 1:91:1;
 • Max size & length: 4 GB/60 seconds
 • Square video
 • Resolution: 600 x 600;
 • Aspect ratio: 1:1;
 • Max size & length: 4 GB/60 seconds

۲-استوری های اینستاگرام

این قابلیت نمایش تمام صفحه ویدیو در اینستاگرام با محدودیت زمانی ۱۵ ثانیه که بعد ۲۴ ساعت ناپدید می شود، نشان داده است که حداقل برای ۴۰۰ میلیون از کاربران اینستاگرام خیلی جذاب و مفید بوده است.

قابلیت استوری اینستاگرام ظاهری ساده و معمولی دارد، اما می توانید از طیف گسترده ای از ویژگی هایی که دارد برای تبلیغات ویدیویی در اینستاگرام استفاده کنید، با امکانات بسیار جذاب مثل فیلتر های متنوع عکس، جلوه های ویژه ویدیویی و انواع افکت های متن.

استوری های اینستاگرام دارای CTR های بسیار بیشتری نسبت به تبلیغات در پست های منتشر شده دارد و نرخ CPC آن پایین تر از اکثر فرمت های تبلیغاتی است.

چگونه از قابلیت های استوری اینستاگرام استفاده کنیم:

از آنجا که استوری اینستاگرام بعد از ۲۴ بلافاصله ناپدید می شوند، این قسمت یک امکان عالی برای تبلیغات و پیشنهادات محدود می باشد.قابلیت CTA (Call to Action) یک قابلیت بسیار خوب برای ارتباط مستقیم به صفحه مربوط وب سایت شما است.

تبلیغات ویدیویی به طور معمول فقط چند ثانیه طول می کشد، اما شما برای اشتراک گذاری و ساخت یک تیزر یا فیلم تبلیغاتی اینستاگرام ۶۰ ثانیه زمان دارید. از زمان مربوطه به نحو احسنت استفاده کنید.

به یاد داشته باشید ۶۴% کابران اینستاگرام بین ۱۹ تا ۲۹ سال دارند و طبق تحقیقات در این بازه سنی افراد بیشتر از حد معمول به دنبال تجربه کردن پیرامون خود هستند، پس سعی کنید نیاز آن ها را برطرف کنید.

انداره ویدیو و فرمت استوری اینستاگرام:

 • Resolution: ۶۰۰ x 1067;
 • Aspect ratio: ۹:۱۶;
 • Max size & length: ۴ GB/15 seconds

۳- تلویزیون اینستاگرام (IGTV) Instagram TV

قابلیت IGTV اینستاگرام که در تابستان ۲۰۱۸ راه اندازی شد، دریچه تازه ای از تبلیغات ویدیویی در اینستاگرام را باز کرد که میتوان ویدیو های خود را در حالت (عمودی) Portrait به محدودیت زمانی ۱ ساعت منتشر کنید (انتشار ویدیو در اینستاگرام قبلا با محدودیت ۱ دقیقه بود).

اگر چه هنوز قابلیت IGTV اینستاگرام در حال پیشرفت می باشد، اما اینستاگرام در پلتفرم تبلیغات ویدیویی خود وعده هایی برای قابلیت های بیشتر داده است.

IGTV اینستاگرام با هدف به چالش کشیدن مواردی مثل Youtube و Snapchat Discover راه اندازی شد که میتوان فیلم و کلیپ های ویدیویی خود را تا ۱ ساعت بارگذاری کرد.

اگر چه محدودیت زمانی برای تبلیغات ویدیویی برند ها در اینستاگرام کاهش یافته است، اما طول فیلم های تبلیغاتی اینستاگرام را مخاطبان شما تعیین می کنند.

چگونه از IGTV اینستاگرام استفاده کنیم:

اگر با استفاده از فیلم های طولانی اهداف خود را پیدا کنید، راه های زیادی برای جلب توجه کردن بینندگان وجود دارد، مانند تبلیغات اپیزودیک به سبک تلویزیون.

ایجاد کردن بخش های مختلف که بیننده ترغیب به دنبال کردن شما شود تا ادامه قسمت های بعدی ویدیو های تبلیغاتی شما را ببیند.

اندازه ویدیو و فرمت IGTV اینستاگرام:

 • حالت فیلمبرداری : Portrait (عمودی)
 • نسبت ابعاد تصویر: در حالت معمول ۴:۵ و حداکثر ۹:۱۶
 • حداکثر حجم و زمان ویدیو: ۶۵۰MB for videos under 10 minutes (3.6GB for up to 60 minutes)/15 seconds to 10 minutes for smaller accounts (up to 60 minutes for larger, verified creators).

نحوه ساخت سریع یک کانال در IGTV

قدم اول:

در صفحه اصلی اینستاگرام خود، آرم IGTV در گوشه سمت راست بالای صفحه خود را لمس کنید.

قدم دوم:

روی نماد چرخ دنده قسمت بالا سمت راست ضربه بزنید.

قدم سوم:

دکمه Create Channel را لمس کنید.

قدم چهارم:

در این قسمت روی NEXT را برای رفتن به مرحله بعد لمس کنید.

قدم پنجم:

در صفحه “Share Longer Videos” مجدد روی Next ضربه بزنید.

قدم ششم:

در صفحه”Built for Vertical” برای ایجاد کانال روی “Create Channel,” ضربه بزنید و، تمام.

۳ استراتژی هایی برای ایجاد تبلیغات ویدئویی مؤثر در اینستاگرام

مهم نیست در چه قالبی از اینستاگرام تبلیغات خود را شروع کنید، این ۳ روش را انجام دهید تا بتوانید در یکی از قدرتمندترین زرادخانه های تبلیغاتی درآمد بالایی داشته باشید.

استراتژی اول: همیشه مانند یک مصرف کننده فکر کنید و نیاز های خود را در نظر بگیرید

 • ثانیه های اول بسیار مهم هستند.

از آنجا که کاربران اینستاگرام به سرعت در حال مرور پست های منتشر شده در صفحه اصلی خود هستند، تیزر یا آگهی شما باید برای لحظاتی آنها را متوقف کند. می‌بایست برای انجام این کار چند ثانیه اول تیزر را بسیار جذاب در نظر بگیرید و با ایجاد تصاویری خلاق و خیره کننده نظر مخاطب را به خود مجذوب کنید.

 • ابتدا کسب‌ و کار خود را معرفی کنید

همیشه در چند ثانیه اول ویدیو تبلیغاتی نام تجاری خود را ذکر کنید. طبق یک بررسی که شرکت فیس‌بوک (مالک اینستاگرام) انجام داد است، نشان داد که کاربران، ۲۳% بیشتر ۳ ثانیه اول هر ویدیو و کلیپ را به خاطر می‌سپارند.

 • ارائه یک راه حل

بعد از جذب کاربران، مشکلات و نقاط ضعف آن ها را شناسایی کنید و به آنها نشان دهید که چگونه می‌توانند با محصول شما آن را رفع کنند.

 • تمرکز بر روی یک چیز

هر تیزر ویدیویی را با یک موضوع اصلی و یک هدف ایجاد کنید.

استراتژی دوم: تمرکر برای افزایش انگیزه و تغییر

* استفاده از کاور مناسب برای ویدیو

سعی کنید برای انتشار ویدیو در اینستاگرام یک کاور مناسب برای پیش نمایش ویدیو انتخاب کنید تا کاربر حتما ویدیو را پخش کند.

 • اضافه کردن کپشن بر روی ویدیو

فیلم های اینستاگرام به صورت پیش فرض صدای آن ها قطع می‌باشد، بنابراین توجه بیینده ها را باید به نوعی در همان اول جلب کرد، با استفاده از اضافه کردن متن بر روی ویدیو. اما متن را به حداقل برسانید زیرا متن بیش از حد می‌تواند تمرکز بیننده از از بین ببرد و با تصویر رقابت کند.

 • استفاده از محتوای طنز

آگهی هایی که موجب احساسات شادی و خنده می‌شوند، احتمال بیشتری دارند که توسط کاربران اینستاگرام به اشتراک گذاشته شوند، پس سعی کنید در تیزر های تبلیغاتی اینستاگرام خود در صورت امکان از محتوای طنز استفاده کنید.

استراتژی سوم: تبلیغات خود را تجسم کنید

 • تبلیغات خود را بر روی گوشی هوشمند تجسم کنید

همیشه به یاد داشته باشید که اینستاگرام به عنوان یک برنامه برای تلفن همراه ساخته شده است، بنابراین طرح های شما بابد با توجه به اولیت های یک تلفن همراه ایجاد شود. کاربران اینستاگرام از اینکه گوشی خود را برای تماشای یک فیلم به حالت تمام صفحه بچرخانند متنفر هستند، بنابراین به سمت فرمت هایی بروید که باعث تغییر در استفاده از حالت اصلی کاربران اینستاگرام نشود، مانند فرمت عمودی استوری.

 • تبلیغات خود را کوتاه و شیرین نگه دارید.

اگر چه قابلیت IGTV اینستاگرام تواست تجربه تماشای فیلم و کلیپ های طولانی را در اینستاگرام ایجاد کند، اما طراحی و رابط کاربری اینستاگرام برای فیلم و کلیپ های کوتاه مناسب تر است (تحقیقات فیسبوک نشان داده است که، تبلیغات کوتاه دارای تاثیر بیشتر و سودآوری سریع‌تر برای شرکت ها و برند های معتبر در بازه زمانی طولانی هستند)

 • هیچ چیز را از دست ندهید.

قطعا شما نمی‌خواهید یک تیزر تبلیغاتی ارزان و غیر حرفه‌ای داشته باشید، اما فیلم های با کیفیت پایین، با تکیه بر ارزش بالای تولید می‌تواند اثر بخش باشد، پس هیچ چیز را از دست ندهید!

هر نوع ویدیوی تبلیغاتی را تست کنید.

همیشه چند نسخه از تبلیغات خود ایجاد کنید و به صورت دو نسخه A / B آنها را آزمایش کنید تا ببینید کدام یک بهترین تاثیر را روی مخاطب شما دارد. همچنین، مطمئن شوید که هر آگهی و تیزر تبلیغاتی برای کیفیت و تجربه کاربری بررسی و ارزیابی شود.

نتیجه

از این استراتژی های اثبات شده به عنوان نقطه شروع تبلیغات ویدیویی اینستاگرام و کمپین های تبلیغاتی خود استفاده کنید. برای مشاوره بیشتر به مطلب چگونه یک تیزر تبلیغاتی جذاب برای اینستاگرام داشته باشیم مراجعه کنید و سوالات خود را برطرف کنید.

در هنگام غیبت در کار خود، هنگام اجرای تبلیغات اینستاگرامی، همیشه از تجزیه و تحلیل های صفحه اینستاگرام خود استفاده کنید، این به شما کمک می‌کند تا ببینید چه محتوایی به ارتباط بیشتر با مخاطب کمک می‌کند.

اگر از استوری اینستاگرام برای تبلیغات خود استفاده می‌کنید، از قابلیت نظرسنجی استوری اینستاگرام برای به دست آوردن یک بینش نسبت به پیرامون خود که: چه چیزی دوست دارید یا ندارید، حتما استفاده کنید.

و، هنگامی که از IGTV استفاده می‌کنید، به ویژگی هایی که باعث حفظ مخاطبین می‌شود نگاه کنید و ببینید چه مدت زمان مخاطبین مورد توجه شما هستند با توجه به زمان بالای کلیپ.

همیشه به میانگین درصد بازدید از ویدیوی خود توجه کنید، این امکان را به شما می‌دهد که ببینید ویدیوی شما چقدر درحال تماشا است.

با خلاقیت، برنامه‌ریزی مناسب و اجرای درست، به خوبی برای ساختن ویدیو و تیزر های موثر تبلیغاتی برای اینستاگرام،  در راه موفقیت تبلیغات دیجیتالی قرار خواهید گرفت.

نظر شما چیه؟ آیا از تبلیغات ویدیویی در اینستاگرام استفاده می‌کنید؟ کدام یک از فرمت های تبلیغاتی در اینستاگرام مورد تایید شماست؟ نظر شما در مورد قابلیت استوری اینستاگرام چیست؟ نقطه نظرات خودتون رو با سایت تیزر به اشتراک بزارید.

منبع: Adespersso

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی