بازی The Last of Us Part II

بررسی گیم پلی، داستان و تریلر بازی The Last of Us Part II

بازی The Last of Us Part II پلی استیشن ۴ بعد چهار سال انتظار منتشر شد. بعد از تماشای تریلر و تیزر به بررسی گیم پلی و داستان د لست آف آس ۲ خواهیم پرداخت.

یکی از مهیج‌ترین اخبار اخیر برای گیمرها انتشار بازی The Last of Us Part II محسوب می‌شود؛ گیم پلی آن در مقایسه با قسمت اول خشن‌تر شده و طبق انتظار، از گرافیک بالاتری بهره می‌برد. این گیم به شدت داستان محور است، به همین دلیل توجه به آن چه از ابتدا تا انتها می‌گذرد اهمیت بالایی دارد.

ساخت تیزر تبلیغاتی

بر اساس اتفاق نظر تقریبا همه بازیکنان، با وجود ارتباط حسی نزدیکی که با جوئل، شخصیت اصلی نسخه نخست، داشتیم، این کاراکتر به اصول اخلاقی متعهد نبود و در فصل پایانی بازی با بیرون آوردن الی از بیمارستان و ناکام گذاشتن تیم پزشکی در انجام آزمایش روی او با هدف تولید واکسن یا دارو برای بیماری لاعلاجی که دنیا را به کام مرگ کشید، یک شخصیت «منفی» از خود بر جای گذاشت.

کارگردان و نویسنده بازی The Last of Us Part II گفت شماره دو گیم، به چرخه باطل انتقام پرداخته و ما خواهیم دید انجام عملی خشونت‌آمیز طبعات بسیاری در پی خواهد داشت. طبق اطلاعات فاش شده، در پارت ۲ بازی نتیجه کشتن دکترها در فصل پایانی د لست آو آس خیلی زود گریبان جوئل را خواهد گرفت و او در نیمه ابتدایی شماره ۲، توسط دختر یکی از آن پزشکان کشته می‌شود. نام این دختر ابی (Abby) است و او را قبلا در تریلر سال ۲۰۱۷ گیم دیده بودیم.

در ادامه نکاتی را درباره بازی د لست آو آس ۲ ذکر خواهیم کرد. اگر به تازگی این گیم را خریده یا قصد خرید و اجرای آن را دارید، ممکن است با اطلاع از گوشه‌ای از داستان و گیم پلی، جذابیت آن برایتان افزایش یا کاهش پیدا کند! پس پیش از خواندن بقیه مطلب این موضوع را مد نظر داشته باشید.

نکاتی درباره بازی The Last of Us Part II

  • همانطور که گفتیم، در نیمه نخست جوئل با استفاده از چوب مخصوص گلف توسط ابی به کام مرگ کشیده می‌شود.
  • بازی دو شخصیت قابل کنترل دارد. در طول داستان همراه الی نبوده و در نیمه دوم، کنترل شخصیت ابی در دست گیمر قرار خواهد گرفت.
  • جوئل از نظر ابی شخصیتی منفی بوده و هدف وی از کشتن او گرفتن انتقام خون پدر و همراهانش است. ابی در ادامه به قتل رساندن جوئل، گرفتن انتقام گرفتن از الی را کنار می‌گذارد، اما رفتارهای الی در طول بازی سبب می‌شود در فصل‌های پایانی بازی شاهد مبارزه خونینی بین این دو شخصیت باشیم. بهتر است به کشته شدن یا زنده ماندن الی در نتیجه این درگیری‌ها اشاره‌ای نکنیم!
  • دیانا به عنوان یکی دیگر از کاراکترهای بازی، قبل از آشنایی با الی رابطه نزدیکی با کاراکتر جسی داشته و حتی از او باردار است! بد نیست بدانید جسی در کنار جوئل کشته می‌شود، اما دیانا بیش از فکر به گرفتن انتقام از قاتل یا قاتلان وی، در تلاش است همراه با الی از این چرخه باطل خشن بیرون آمده و زندگی آرامی را دنبال کند.
  • زمان مورد نیاز به منظور اتمام بازی The Last of Us Part II در مقایسه با پارت ۱ بسیار بیشتر است. در اولین مرتبه‌ تجربه د لست آو آس ۲، به منظور کامل کردن بخش داستانی باید بیشتر از ۳۰ ساعت زمان صرف کنید.
  • چندین نگاه به گذشته (فلش بک) در طول بازی خواهیم داشت. مقصود از اشاره به داستان قبل، رسیدن به دیدگاه ابی نسبت به الی و جوئل است. طبق گفته‌های سازندگان بازی قرار است همه چیز را «زیر سوال» ببریم. در نتیجه ابتدا باید به خوبی از رفتارهای غیراخلاقی شخصیت‌های اصلی بازی نخست که به منظور بقا انجام شده آگاهی پیدا کنیم تا بتوانیم با ابی همراه شویم.

تریلر رسمی د لست آو آس ۲

ده صحنه جذاب بازی The Last of Us Part II

بررسی گیم پلی بازی (قسمت اول)

بررسی گیم پلی بازی (قسمت دوم)

منبع: Youtube

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی