بهترین دوربین برای ساخت تیزر

بهترین دوربین برای ساخت تیزر تبلیغاتی

بهترین دوربین برای ساخت تیزر تبلیغاتی شاید با بهترین دوربین برای انجام سایر کارها متفاوت باشد، به همین دلیل باید ابتدا هدف خود از خرید یک دوربین را مشخص کرد و سپس به دنبال یک مدل مناسب گشت. در این مطلب سعی می‌کنیم برخی ویژگی‌‌هایی که بهترین دوربین برای ساخت تیزر می‌بایست داشته باشد را مشخص کنیم.

یک تیزر تبلیغاتی، ویدیویی با طول کوتاه است، به همین دلیل لازم نیست به دنبال یک دوربین غول پیکر دارای توانایی فیلم برداری برای ساعت های متوالی باشیم. از طرفی دیگر، نیاز به داشتن تحرک در زمان ضبط یک ویدیوی دارای اهداف تبلیغاتی، سبب می‌شود نیازمان به یک دوربین دارای اندازه کوچک و قابل حمل بیشتر شود.

انتخاب بهترین دوربین برای ساخت تیزر

در این مطلب سعی می‌کنیم قابلیت‌ها و مشخصات فنی مورد نیازی که بهترین دوربین برای ساخت تیزر را می‌سازند را ذکر کنیم، به همین دلیل از ذکر یک مدل دوربین خاص خودداری کرده و جستجو در فروشگاه‌های عرضه‌ کننده دوربین‌های دیجیتالی بر اساس فاکتورهای اعلام شده را بر عهده خودتان می‌گذاریم.

همانطور که به آن اشاره کردیم، بهترین دوربین برای ساخت تیزر موردی است که ابعاد بزرگی نداشته و دست و پاگیر نباشد. به عبارت دیگر باید بتوان آن را با خود به هر جایی به راحتی حمل کرد. در یک سریال، ممکن است درون یک سکانس و یا حتی قسمت کامل، دوربین از محلی خاص جابه‌جا نشده و تنها سر جای خود گردش کند، اما در تیزر تبلیغات، فیلم برداری تلاش می‌کند در ویدیویی کوتاه، قسمت‌های مختلفی را بگنجاند، به همین دلیل دائم به قسمت‌های مختلف یک مجموعه و یا محل فیلم برداری حرکت کرده و نیاز دارد دوربینش به راحتی قابل حمل باشد.

camera teaser making

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین دوربین برای ساخت تیزر داشتن قابلیت فیلم برداری باکیفیت است. پیشنهاد می‌کنیم یک دوربین عکاسی دارای قابلیت فیلم برداری ۴K تهیه کنید. چنین دوربینی مطمئنا توانایی بالایی در عکاسی داشته و از طرفی قادر به ضبط فیلم در رزولوشن برتر و خارق‌العاده ۴K است.

مدل خاصی در اینجا مطرح نیست، اما بر اساس یک عقیده در بین جامعه عکاس‌ها، افرادی که تصمیم دارند با دوربین عکاسی خود فیلم برداری نیز به میزان قابل توجهی انجام بدهند، بهتر است به سراغ محصولات کانن بروند. این موضوع به معنی ضعیف بودن دوربین‌های نیکون و یا دیگر شرکت‌ها در زمینه فیلم برداری نیست، اما عکاس‌های حرفه‌ای که با دوربین DSLR خود فیلم برداری نیز انجام می‌دهند، از بین دو برند نیکون و کانن، بیشتر کانن را ترجیح می‌دهند.

مشکل اینجاست که دوربین‌های DSLR دارای توانایی ضبط فیلم در وضوح تصویر ۴K قیمت بسیار بالایی دارند. پیشنهاد می‌کنیم در صورت محدودیت در بودجه و همچنین عدم اصرار به ثبت تصویر به وسیله دوربین خود، به سراغ یک مدل مخصوص فیلم برداری بروید. فراموش نکنید تاکید ما همچنان بر روی قابلیت فیلم برداری ۴K است.

Best camera for making teaser

اگر تازه کار هستید، می‌توانید کار را با یک دوربین عکاسی میان‌رده مجهز به فیلم برداری فول اچ‌دی نیز آغاز کنید. فیلم برداری در چنین وضوحی اگرچه به اندازه کیفیت فوق‌العاده ۴K عالی نیست، اما همچنان وضوح کافی برای ساخت یک تیزر حرفه‌ای را در اختیارتان قرار می‌دهد.

بهترین دوربین برای ساخت تیزر برای حرفه‌ای‌ها

بعد از این که وارد مرحله ساخت ویدیوهای تبلیغاتی حرفه‌ای شدید، یکی دیگر از مهمترین ویژگی‌های مد نظر به منظور انتخاب بهترین دوربین برای ساخت تیزر می‌بایست توانایی فیلم برداری به صورت صحنه آهسته باشد. این توانایی معمولا با عددی تحت عنوان نرخ فریمی بیان می‌شود. هر چه تعداد فریم‌ها بیشتر باشد، نشان می‌دهد این دوربین قادر است تعداد فریم‌های بیشتری را طی یک ثانیه به ثبت برساند. به این ترتیب ساخت ویدیوهای اسلوموشن و یا مخصوصا سوپر اسلوموشن امکان‌پذیر خواهد شد.

نوع تثبیت‌ کنندگی (لرزشگیر دوربین)، ویژگی دیگری است که بهترین دوربین برای ساخت تیزر باید داشته باشد. بدون استابلایزر، در ویدیو در صورت تکان خوردن دوربین محوشدگی‌هایی مشاهده خواهد شد. فراموش نکنید برخلاف یک فیلم عادی، حین ساخت تیزر همیشه در یکجا مستقر و ثابت نیستید تا بلکه دوربین را به سه پایه تکیه بدهید. به همین دلیل باید یک دوربین مجهز به تثبیت کننده خریداری کنید.

داشتن یک لنز بزرگ از همان ابتدا پیشنهاد می‌شود. خوشبختانه این مورد را می‌توان بعدها و بعد از خرید نیز تغییر داد، چرا که دوربین‌های عکاسی DSLR دارای توانایی تعویض لنز هستند. با استفاده از یک لنز حرفه‌ای می‌توانید یک دوربین ساده و به ظاهر ناکارآمد را تبدیل به بهترین دوربین برای ساخت تیزر کنید.

لنز برای ساخت تیزر

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی