تبلیغات ویروسی چیست

تبلیغات ویروسی چیست؟

تبلیغات ویروسی یکی از به روزترین تکنیک ها و ترفندهای مارکتینگ و بازاریابی است که روز به روز به مخاطبان آن افزوده می‌شود. در تبلیغات ویروسی باید دست به دامن روش هایی مختلفی همچون ویدیو مارکتینگ به وسیله ساخت تیزر تبلیغاتی شد.

مزایای تبلیغات ویروسی

همانطور که احتمالا از نام آن حدس زده‌اید، منظور از تبلیغات ویروسی توسعه فراگیر آن در بسترهای مختلف درست همانند یک ویروس است. یک ویروس بعد از ورود به بدن موجود زنده، خیلی سریع در قسمت های مختلف آن پخش شده و کنترل را به دست می‌گیرد. دقیقا چنین روشی در تبلیغات ویروسی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درون تبلیغات ویروسی تاکید بر روی گسترش فراگیر نام یک محصول و یا شرکت در بسترهای مختلف قرار دارد. احتمالا تا امروز به نمونه های این چنینی زیادی برخورد کرده‌اید! به عنوان نمونه ممکن است با رفتن به کانال های تلویزیونی مختلف، به طور همزمان تبلیغ یک محصول را مشاهده کنید. اکنون در اینجا از تبلیغات ویروسی استفاده شده است، به این معنی که مخاطب هر جا می‌رود، آن چیزی که مد نظر تبلیغ‌کننده است را مشاهده خواهد کرد.

اما در تبلیغات ویروسی به معنای واقعی، این تنها راه کسب موفقیت نیست، چرا که باید در تمامی بسترهای موجود به شیوه‌ای ویروس گونه نفوذ کرد. به عنوان نمونه باید علاوه بر تبلیغ در شبکه های تلویزیونی مختلف، به صورت همزمان بر روی معروف ترین کانال های تلگرامی، صفحه های اینستاگرامی و همچنین وب سایت های معروف نیز تبلیغات انجام داد. به این ترتیب مخاطبان طی یک بازه زمانی کوتاه، به هر جایی که مراجعه کنند نام یک شرکت خاص و یا محصول منحصر به ‌فرد را مشاهده خواهند کرد.

تاثیر شگرف تبلیغات ویروسی

تبلیغات ویروسی سبب می‌شود محصول مورد تبلیغ در ذهن کاربر نقش ببندد که دقیقا همان چیزی است که فرد یا شرکت تبلیغ کننده به دنبال آن است. به وسیله بازاریابی به صورت پراکنده، یک کاربر حتی اگر بعد از مشاهده محصول ما آن را پسند کند، خیلی زود آن را از یاد خواهد برد، اما وقتی همچون یک ویروس به ذهن وی نفوذ کنید، این اتفاق دیگر رخ نداده و او خرید محصول و یا استفاده از سرویس معرفی شده را فراموش نخواهد کرد.

what-is-viral-advertising

در تبلیغات ویروسی در اصل از تکنیک های روان شناسی استفاده می‌شود. حضور در همه جا برای یک بازه زمانی کوتاه تاثیر بسیار زیادی به منظور نقش بستن بر روی ذهن مخاطبان دارند. به همین دلیل امروز شرکت هایی که بودجه‌ای به منظور انجام تبلیغات دربازه های زمانی طولانی برای خود کنار گذاشته‌اند، ترجیح می‌دهند همه آن بودجه را به صورت یکجا صرف کرده و به جای انجام تبلیغاتی آهسته و پیوسته، به طور ناگهانی در همه جا ظاهر شوند.

البته باید برای این کار استراتژی صحیحی نیز در پیش گرفت. به عنوان نمونه باید در صفحه های اینستاگرامی، کانال های تلگرامی و وب سایت هایی که دارای زمینه فعالیت مشابهی و یا حداقل نزدیکی به ما هستند تبلیغات انجام داد، وگرنه تبلیغات ویروسی آن طور که مد نظر ما است بازدهی نخواهد داشت.

یکی از ابزارهای تبلیغات ویروسی ساخت موشن گرافیک و یا همان تیزر تبلیغاتی است. مزیت ویدیو در مقایسه با عکس و متن این است که می‌توان از آن به منظور تبلیغ در تلویزیون، شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و دیگر بسترهای موجود بهره برد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تا مشاوره‌ بهتری به منظور استفاده از این ترفند تبلیغاتی دریافت کنید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی