industrial photography

عکاسی صنعتی چیست؟

اگه میخواهید بدانید که عکاسی صنعتی چیست و چه کاربرد هایی در صنعت تبلیغات دارد باما همراه باشید. عکاسی صنعتی یکی از اصلی ترین و مهمترین شاخه های دنیای عکاسی و تصویربرداری بوده و به خاطر داشتن حساسیت بالا، انجام آن از عهده هر فردی ساخته نیست. برای موفقیت آمیز بودن یک پروژه عکاسی صنعتی بیش از تجهیزات، به تجربه کافی نیاز است، به همین دلیل دو اثر ساخته شده به دست دو تولیدکننده مختلف که ابزارهای یکسانی در اختیار دارند، نتایج متفاوتی خواهند داشت. در ابتدا کمی بیشتر با این زمینه آشنا می‌شویم. عکاسی صنعتی چیست و چگونه می‌تواند به ما برای بهبود کسب و کارمان کمک کند؟

عکاسی صنعتی چیست؟

امروز هر شرکت دارای یک وب سایت به عنوان شعبه مجازی خود است. یکی از نکات حائز اهمیت در افزایش تاثیرگذاری این وب سایت، استفاده از تصاویری زیبا و حرفه‌ای است. از آنجایی که این شعبه الکترونیکی نماینده کل شرکت است، بهتر است تا جای ممکن از استفاده از تصاویر آماده در اینترنت درون آن خودداری کرد. در عوض باید به دنبال تهیه چند عکس صنعتی دست اول از مجموعه خود بود تا سپس بر روی قسمت های مختلف وب سایت بارگذاری شوند.

اما عکاسی صنعتی از مجموعه شامل چه دسته از تصاویری است؟ گرفتن عکس از محیط کارخانه و یا شرکت بدون در نظر گرفتن وسعت آن و گرفتن عکس از محصولات و یا سرویس های ارائه شده توسط مجموعه شما جزو اصلی ترین اهداف عکاسی صنعتی است. این تصاویر را می‌تواند در ادامه برای موارد مختلفی به کار برد. یکی از این کاربردها، قرار دادن بر روی بخش های مختلف وب سایت است.

وقتی نیاز به ایجاد یک کاتالوگ برای نمایش محتوای کاری خود یا بیلبورد تبلیغاتی و نصب آن در منطقه‌ای از شهر دارید، باز هم کاربرد عکاسی صنعتی نمود پیدا می‌کند. در اینجا باید بعد از گرفتن عکس از محصولات مورد نظر، آن را ویرایش و سپس تبدیل به یک فایل قابل استفاده برای ساخت بیلبورد کرد. اگرچه این کار به مراتب از ثبت عکس و قرار دادن آن بر روی وب سایت زمانبرتر بوده و نیاز به ویرایش حرفه‌ای اثر نیز به آن اضافه شده است، اما همچنان ابتدایی ترین قدم، تهیه چند تصویر با دوربین است.

industrial-photography1

مجموعه ما مفتخر است به لطف انجام تعداد زیادی پروژه تبلیغاتی، تاکنون تجربه زیادی در زمینه کاری خود به دست آورده است، به همین دلیل می‌تواند بین نیاز شما و پروژه نهایی درخواست شده ارتباط برقرار کرده و نتیجه‌ای ایده آل ارائه کند.

یکی دیگر از انواع روش های تبلیغات و نمایش مجموعه خود، استفاده از بنرهای تبلیغاتی در وب سایت های پربیننده است. عکاسی صنعتی در این زمینه نیز ظهور می‌کند، چرا که همچنان برای تهیه بنر، نیاز به استفاده از چند عکس واقعی وجود دارد.

اهداف عکاسی صنعتی

اما در عکاسی صنعتی تنها هدف، گرفتن عکس از محیط کارخانه، محصولات و یا خدمات نیست. می‌توان باز هم به منظور استفاده در وب سایت و یا دیگر مقاصد همچون دست کردن یک فیلم تبلیغاتی، از افراد درون مجموعه و یا کارکنان بخش های مختلف کارخانه تصاویر پرتره تهیه کرد.

اگرچه ممکن است به نظر ثبت این نوع از عکس توسط افراد عادی و با ساده ترین دوربین ها نیز امکان پذیر به نظر برسد، اما همچنان نباید فاکتور مهم تجربه را فراموش کرد. یک عکاسی صنعتی، بسته به نیاز و هدف پروژه، چنین تصویری را با مد نظر قرار دادن جزییات ثبت می‌کند، حال آن که تصویربردار عادی فاقد چنین تجربه‌ای است.

مجموعه ما در زمان انجام پروژه های عکاسی صنعتی که یکی از تمرکزهای درخواست کننده، تولید محتوای چند رسانه‌ای برای وب سایت است، تاکید خاصی بر روی این دسته از عکس ها دارد، چرا که حتی بدون توجه به هدف شامل قرار دادن بر روی وب سایت و یا قرار دادن بر روی قسمتی از یک ویدیوی تبلیغاتی، حس صمیمیت خوبی ایجاد کرده و به ارتباط برقرار کردن مخاطب با مجموعه شما کمک می‌کند.

عکاسی صنعتی چیست,industrial photography

انواع عکاسی صنعتی

یکی دیگر از کاربردهای بسیار متداول و اصلی عکاسی صنعتی تولید بروشورهای تبلیغاتی است. برخلاف وب سایت که می‌توان در برخی بخش های آن از تصاویر گرفته شده از اینترنت استفاده کرد، در یک بروشور تمام تصاویر و اطلاعات مربوط به همان مجموعه وجود دارد. به همین دلیل نیاز به پروژه های عکاسی صنعتی بیشتر می‌شود.

همانطور که متوجه شده‌اید، بدون در نظر گرفتن هدف عکاسی صنعتی شامل تولید محتوا برای وب سایت، ایجاد بروشور، درست کردن بنرهای تبلیغاتی، ایجاد فیلم تبلیغاتی و یا دیگر موارد، اصلی ترین سوژه در عکاسی صنعتی محصولات، سرویس ها و همچنین محیط کار است.

همانند زمان تهیه عکس پرتره از افراد درون مجموعه، گرفتن عکس از محل کار و یا قسمت های مختلف کارخانه (در مجموعه های بزرگ)، به کاربران کمک می‌کند بهتر با مجموعه شما ارتباط برقرار کنند. به همین ترتیب می‌توانید با چند تصویر ساده مجموعه کاری‌تان را معرفی کنید، بدون این که نیاز باشد با نوشتن چندین خط متن، به توصیف آن به صورت نوشتاری بپردازید.

با وجود اهمیت تجربه که سبب می‌شود بسته به نیاز کاربر و هدف پروژه، فاکتورهای زیادی حین تصویربرداری توسط تیم تهیه کننده تغییر کنند، در عکاسی صنعتی نمی‌توان از اهمیت تجهیزات خوب غافل شد. تیم مجموعه ما مفتخر است از بهترین و به روزترین وسایل در حیطه کاری خود استفاده می‌کند. به عنوان نمونه می‌توان به عکاسی هوایی اشاره کرد که یکی از اصلی ترین نقاط قوت پروژه های تیم ما است.

عکاسی صنعتی با هلی شات

امروز در عکاسی صنعتی نقش پررنگ کوآدکوپترها به عنوان نوعی خاص از پهپادها غیر قابل انکار است. پیشتر تنها سازمان های ویژه و دولتی که هلیکوپتر در اختیار داشته و اجازه پرواز دادن آن را داشتند قادر به عکاسی صنعتی به صورت هوایی بودند. اگر شرکت دیگری تصمیم به تهیه چنین تصاویری داشت، باید هزینه های سرسام آور و غیر قابل تصوری را پرداخت می‌کرد.

aerial-industrial-photography

اما کار به وسیله کوآدکوپترها راحت شده است. تیم ما می‌تواند بسته به درخواست شما، در پروژه عکاسی صنعتی درخواست شده چندین تصویر هوایی را نیز اضافه کند. البته این نوع عکس بیشتر مختص شرکت های بسیار بزرگ و مخصوصا کارخانجات است و برای مجموعه هایی که وسعت کوچکی دارند توصیه نمی‌شود. با این حال می‌توان بسته به نیاز، یک یا دو عکس این چنینی را در پروژه اضافه کرد. برای دریافت اطلاعات کافی با ما تماس بگیرید.

 

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی